Ma ei tea kedagi, kes tänapäeval veel breketeid sooviks

– Neringa, kui tähtsal kohal on ilu teie elus?

Olen ilublogija, jumestuskunstnik ja L’officieli ilusaadik. Esteetika ja ilu on minu jaoks alati olnud olulised, seetõttu tahtsin neist teemadest rohkem rääkida, aidates teistel avastada ilu endas ja keskkonnas.

– Öeldakse, et naeratus on naise suurim ehe. Milline on teie arvamus iluspetsialistina? Kas naeratusel on välimuse juures suur tähtsus?

– Ma arvan, et naeratus on kõigi inimeste, mitte ainult naiste, suurim kaunistus. Võluv naeratus aitab luua parema esmamulje – naeratav inimene näeb alati välja palju sümpaatsem ja loob meeldiva keskkonna suhtlemiseks.

Kuidas mõjutas hammaste vale asend teie emotsionaalset seisundit? Kas te tundiste end sellepärast ebamugavalt?

Mul ei olnud 30 aasta jooksul oma hammastega ühtegi kompleksi. Vastupidi, sain komplimente selle kohta, kui ilusad hambad mul on. Kahjuks muutsid kasvama hakanud tarkusehambad teiste hammaste asendit. Mind ei rahuldanud peegelist vastu vaatav pilt. Sõbrad olid aga üllatunud, kui said teada, et ortodontilist ravi tegin.  Nemad ei märganud minu naeratuses mingeid muutusi. Seda vast seetõttu, et aja jooksul inimene lihtsalt õpib naeratama teatud viisil, varjates osavalt puudusi.

Olen täiesti nõus, et kaped on uus suund ortodontias

– Kas olite ka varem mõelnud hambarea korrigeerimisele? Kui jah, siis miks viivitasite raviga?

Külastasin mõned aastad tagasi ortodonti. Pean tunnistama, et konsultatsioon valmistas pettumuse ja hambaarsti hinnang mu hammaste seisundile oli üsna hirmutav. Mulle teatati, et ees ootab üsna keeruline ravi: osade hammaste eemaldamine, breketite paigaldamine ja mida kõike veel. Olin nii šokeeritud, et mõte hammaste korrigeerimisest lükkus minu peas pikalt edasi. Mõni aasta hiljem otsustasin minna uuesti konsultatsioonile ja kuulata teise ortodondi arvamust. Tahtsin teada, kas minu juhtum on tõesti nii keeruline või on ka muid ravivõimalusi. Siis kuulsin ortodontilistest kapedest ja soovisin raviga alustada kohe. Nüüdseks olen äärmiselt rahul.

Kas polnud hirmutav valida uuenduslikku ravimeetodit naeratuse korrigeerimiseks?

Veel üheks põhjuseks, miks breketite süsteem mulle ei sobinud, on minu liikuv eluviis. Teadsin juba ette, et seetõttu ei ole mul võimalust sageli ortodonti külastada. Mul oli väga hea meel kuulda, et kapedega ravi on minu puhul asjakohane  ja saan peagi alustada oma teed unistuste naeratusega. Uuenduslik ravimeetod ei hirmutanud mind palju. Nägin konsultatsiooni käigus arvutiekraanil kõiki ravi etappe ja eelseisva naeratuse tulemust. Selline hoolikas ja kaasaegne ravi planeerimine andis mulle täieliku turvalisuse.

– Rääkige meile oma ortodontilisest ravist ja selle eeldatavast kestvusest.

Ravi kestab umbes 10-11 kuud. Esmalt andis ortodont mulle 11 kapet ja käskis neid vahetada iga kahe nädala tagant. Ortodont kinnitas mulle, et isegi kui ma ei jõua reisilt õigeaegselt  tagasi, saadetakse ülejäänud kaped mulle lihtsalt postiga sinna, kus ma viibin. Väga mugav on, et selline meetod ei nõua sagedasi ortodondi külastusi, sest muidu oleksin pidanud kogu protsessi edasi lükkama või isegi ravist loobuma.

Jagage oma kogemusi kapede kandmisel. Kas nende kandmine on kuidagi mõjutanud teie igapäevast rutiini? Kas harjusite nendega kergesti?

– Ma ei tunne neid kapesid oma hammastel. Mäletan, et ärkasin esimesel hommikul üles ja isegi kontrollisin, kas need on ikka alles, kuna ma ei tundnud neid üldse. Olin isegi veidi mures, et ehk on midagi valesti. Kuid ortodont kinnitas mulle, et see kõik normaalne ja patsient ei peagi tegelikult midagi tundma.  Minul õnnestus kapedega väga kiiresti harjuda. On isegi juhtunud, et tunnen end hambakapedega mugavamalt, kui ilma nendeta.

– Kas teie läheduses olevad inimesed märkavad, et kannate kapesid?

– Tõesti, enamus neist ei märka. Tegin kapesid kandes foto laia naeratusega, laadisin foto üles oma ajajoonele ja kommentaarid selle all kinnitasid mulle, et isegi fotot lähedalt vaadates ei ole midagi märgata. Mu laps küsib pidevalt: “Emme, kas sa oled praegu kapedega või mitte?”


– Kaped on suust eemaldatavad ja mõned nimetavad seda puuduseks, kuna mõnikord võib patsientidel puududa motivatsioon neid kanda. Kas teil pole motivatsiooni puudust?

Minu arvates vastutab iga täiskasvanu enda, oma tervise ja ravi eest. Kui ta mõistab oma vastutust, ei usu ma, et motivatsioonipuudus võib tekkida. Minu jaoks isiklikult pole see kunagi probleem olnud. Ma tean väga hästi, et kui ma neid vajaliku aja ei kanna, siis teen kahju ainult endale.

Erinevates foorumites võib leida kummalisi küsimusi, kus inimesed muretsevad erinevate asjade pärast. Üks neist on, kas hambakaped takistavad suudlemist?

– Väga lõbus küsimus! Ma võin reeta saladuse, et kaped mitte ei sega, vaid vastupidi. Mu abikaasa naerab, et see on uus nauditav kogemus. Niisiis, sellega tõesti probleeme pole ja muretsemiseks pole põhjust.

Millised on kapede suurimad eelised?

Nagu ma juba mainisin, minu jaoks on suurimaks eeliseks vähem arstikülastusi. Kuid tooksin välja rohkem plusse. Iluvaldkonna esindajana naudin kindlasti esteetilist pilti. Samuti on oluline mugavus. Alguses olin mures, et kaped pigistavad ja võivad tekitada muid ebameeldivaid tundeid. Vastupidi- neid kandes ei muutunud minu igapäevased harjumused üldse. Võin süüa mida tahan ja ei kuluta hambahügieenile lisaaega, kuna kaped ei vaja erilist hoolt. Piisab vaid sooja veega loputamisest.

Jagate naistega pidevalt ilusaladusi ja erinevaid näpunäiteid. Kas ortodontiline ravi kapedega võiks olla üks neist?

Jah, muidugi. Saan kapede kohta väga palju küsimusi nii oma blogis kui ka postitustes. Jagan oma kogemusi, et julgustada inimesi seda tüüpi ravi valima, kuna ma tõesti jagan arvamust, et kaped on uus suund ortodontias. Ma ausalt ei suuda ette kujutada, miks mõned ikka veel valivad tavalised breketid. Võib-olla on see lihtsalt piisavate teadmiste puudumine. Olen enda tehtud valikuga  väga rahul ja ma ei kahtle seda soovitamast. Lõppude lõpuks on naeratus palju enamat kui lihtsalt välimus.