Naeratus aitab olla edukas

Kas arvate, et väline ilu ja kaunis naeratus mõjutavad teie igapäevast elu?

– Välimus on minu tööelus väga olulisel kohal. Olen projektijuht – inimene, kes suhtleb pidevalt äriklientide ja ettevõtete juhtidega. See sunnib mind pöörama erilist tähelepanu välimusele. Esteetiline välimus aitab luua usaldust ja jätab klientidele parema mulje. Minu arvates ei tekita kätega kaetud naeratused ümbritsevates inimestes usaldust ja takistavad edukaid tehinguid.

Rääkige oma ortodontilisest ravist. Mis ajendas teid selleks?

– Tegelikult oli  minu hammaste seisukord väga keeruline. Alumises lõualuus oli nn „lamav hammas“, mis raskendas ja pikendas ravi. Oli ka muid hambumuse probleeme. Otsustasin, et pean midagi ette võtma. Praeguseks olen kapedega ravinud juba poolteist aastat, nii et juba mõne kuu pärast saan lõpptulemust nautida.

Kas kaalusite ka tavalisi breketeid?

Ma tõesti ei mõelnud breketite peale. Ja mitte ainult esteetilisuse pärast, sest ma arvan, et see on vaid üks puudustest. Ma olen mõnda aega hambaravis töötanud ja näinud breketeid kandvate patsientide igapäevaelu lähedalt. Enamasti kuulsin ainult negatiivset tagasisidet. Eelkõige kujunes ravi palju kallimaks, kui alguses arvati. Lisaks kurtsid patsiendid pidevat ebamugavustunnet ja neil oli raskusi hügieeni hoidmisega. Mul oli siiralt kahju nendest inimestest ja ma tõesti ei tahtnud end sarnasest olukorrast leida.

Lõpptulemust nägin juba ravi alguses

Eestis on kaped suhteliselt uus ortodontilise ravi meetod. Kui kaua otsuse tegemine aega võttis?

Alguses mind küll pidurdas see, et minu juhtum on väga keeruline. Kuid mõtlesin enda jaoks asjad selgeks. Kahtlusi vähendas materjalide lugemine ja videote vaatamine, mis selle ravimeetodi kohta internetis saadaval on. Arst tutvustas süsteemi lähemalt ja rahustas, et kapesid pole peaaegu nähagi ja tulemused on suurepärased.

Kuidas te kapedega harjusite?

Rääkimisega harjumine võttis mul paar tundi. See ei tähenda tegelikult, et sel ajal oli võimatu või väga raske rääkida, kuid kõne oli veidi susisev. Kapedega suus oli vaja harjuda, kuid see ei põhjustanud kindlasti raskusi.

– Te olete kapesid kandnud poolteist aastat. Jagage oma muljeid ravi planeerimise ja protsessi kohta.

– Mulle väga meeldis digitaalse ravi kavandamine. Enne ravi algust nägin, milline mu naeratus pärast ravi välja näeb ja see hajutas minu kahtlused. Sain kätte spetsiaalselt minu jaoks toodetud kapede komplekti. Kapesid vahetan iga kahe nädala tagant.

– Kapesid saab ise eemaldada. Mis te arvate, kas see on eelis või puudus?

See on suur eelis. Mulle väga meeldib, et saan end tunda olukorra peremehena. Kui väga vaja, saan kaped hetkeks eemaldada.

– Kuidas teie lähedased reageerisid kapedele?

Vähesed inimesed panevad neid üldse tähele. Kes märkavad, nendel on palju küsimusi. Olen väga rahul, seega tahan jagada oma kogemusi nendega, kelle jaoks see teave on uus ja asjakohane. Paljud mu tuttavad alustasid kapedega ortodontilist ravi ja seda väga edukalt.

– Kuidas on teie elukvaliteet muutunud?

Võin juba praegu öelda, et enesekindlus on suurenenud ja see omakorda parandab ka meeleolu. Naeratus on ilmselgelt kaunim, ehkki ravi lõpuni on jäänud veel mõned kuud. Võimalik, et kapedega ravimise eeliste tõttu, asendavad need varem või hiljem breketeid, mis põhjustavad palju ebamugavusi, rääkimata sellest, et need ei lisa tegelikult ilu.