Korduma kippuvad küsimused

Vastused levinumatele küsimustele ortodontilise ravi kohta kapedega.

Kaped on õhukesed ja läbipaistvad, hammastel märkamatud. Neid saab söömise ajaks suust eemaldada ja seega ei ole hügieen raskendatud. Samuti erineb ravi planeerimine: digitaaltehnoloogia abil on kapede raviplaan kavandatud pigem esimesel visiidil kui ravi ajal.

Peaaegu kõike, mida on võimalik ravida breketitega, saab ravida ka kapedega.

Ravi kavandab koguni kolm spetsialisti: teie raviarst, ortodont-konsultant Itaalias ja tehniline tugi. Usaldusväärsuses pole vaja kahelda.

Individuaalselt valmistatud kapesid kantakse numereeritud järjestuses. Mehaaniliselt pressides lükkavad kaped hambaid järk-järgult õigesse asendisse ja moodustub õige hambumus.

Mõnel juhul võib kapedega reastamine vajada täiendavaid meetmeid: hammaste lihvimine, hambale kleebitud nupud ja elastikud,  et hõlbustada hammaste kavandatud liikumist.

Kapet tuleb kanda vähemalt 22 tundi ööpäevas ja neid tuleb vahetada iga 14 päeva tagant. Kapede suust eemaldamist tuleks alustada tagumistest hammastest ja suhu panemist esihammastest. Suust eemaldatud kaped tuleb puhta veega loputada ja hoida spetsiaalses karbikeses.

Mõni kape serv võib tootmisprotsessi tõttu olla kare. Sel juhul on võimalik kasutada ortodontilist vaha või lihvida kape serva õrnalt küüneviiliga. Kapesid kandes pole soovitatav süüa, tarbida kuumi jooke ja suitsetada.

Kapedega ravi võib alustada siis, kui patsiendil on kõik jäävhambad lõikunud.

AirNivoli süsteem hõlbustab oluliselt proteeside kavandamist: on võimalik koheselt hinnata ravi kulgu, kestvust ja vajadusel võimalust teostada muid protseduure.